آموزش اسکرچ جونیور

آموزش اسکرچ جونیور

آموزش اسکرچ جونیور

آموزش اسکرچ جونیور یک زبان برنامه نویسی مقدماتی است که کودکان خردسال (5-7 ساله) را قادر می سازد تا داستانها و بازیهای تعاملی خود را بسازند. اسکرچ جونیور باعث میشود کودکان بلوک های برنامه نویسی گرافیکی را به هم بچسبانند تا شخصیت ها حرکت کنند، بپرند، برقصند و آواز بخوانند. کودکان می توانند شخصیت ها را در ویرایشگر رنگ  تغییر دهند، صدا و صداهای خود را اضافه کنند، حتی عکس های خود را وارد کنند – سپس از بلوک های برنامه نویسی برای زنده شدن شخصیت های خود استفاده کنند.

اسکرچ جونیور چیست؟​

اسکرچ جونیور از زبان برنامه نویسی محبوب اسکرچ ( scratch.mit.edu ) الهام گرفته شده است که توسط میلیون ها جوان (8 سال به بالا) در سراسر جهان استفاده می شود. در ایجاد اسکرچ جونیو،  رابط کاربری و زبان برنامه نویسی مجدداً طراحی شده تا از نظر رشد برای کودکان کوچکتر مناسب باشد، و ویژگی ها به گونه ای طراحی شده که با رشد شناختی، شخصی، اجتماعی و احساسی کودکان خردسال مطابقت داشته باشد.  اسکرچ جونیور به عنوان یک برنامه رایگان برای تبلت های  آی پد و اندروید  در دسترس است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اسکرچ جونیور، به  Qazvinscratch.com مراجعه کنید .

اسکرچ جونیور

این زبان برنامه نویسی ساده و جذاب به شما کمک می کند تا به روشی خلاقانه و سرگرم‌کننده بتوانید انیمیشن ها، بازی ها، داستان ها و صحنه های موسیقی را که در ذهن دارید با کنار هم قرار دادن بلوک های برنامه نویسی ایجاد کنید و حتی بازی های خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارید. هدیه دادن ScratchJr یک زبان برنامه نویسی بسیار جذاب است که به کودکان 5 تا 10 ساله اجازه می دهد تا بازی ها و داستان های ذهنی خود را بسازند. بنابراین کار با این برنامه جذاب که توسط تیم برنامه نویسی MIT طراحی شده است می تواند به شکوفایی استعداد و خلاقیت فرزندان آینده موسسه کمک شایانی کند.
در این برنامه کودکان می توانند با چسباندن نمادهای برنامه نویسی گرافیکی، اقدامات غیرمعمول زیر را برای نمایش نمادها اعمال کنند و به آنها جان ببخشند. برخی از آنها به شرح زیر است:

 •  حرکت دادن شکلک‌ها
 • نمایش شکلک‌ها به صورت‌های مختلف
 •  گفتگوی شکلک‌ها
 • حذف و ویرایش شکلک‌ها به سلیقه خود کاربر
 • توقف و شروع صحنه
 • انجام دستورات تکراری
 • رفتن به صحنه بعدی

چرا اسکرچ جونیور ایجاد شد؟

برنامه نویسی (یا برنامه نویسی رایانه ای) نوع جدیدی از سواد است. همانطور که نوشتن به شما کمک می کند تا تفکر خود را سازماندهی کرده و ایده های خود را بیان کنید، در مورد کد نویسی نیز همین امر صادق است. در گذشته، کد نویسی برای اکثر مردم بسیار مشکل تلقی می شد. اما ما فکر می کنیم برنامه نویسی باید برای همه مناسب باشد، درست مانند نوشتن.

همانطور که کودکان خردسال با  اسکرچ جونیور ScratchJr میتوانند کد بنویسند، آنها یاد می گیرند چگونه با کامپیوتررابطه ایجاد کنند و خود را بیان کنند ، نه اینکه فقط با آن تعامل داشته باشند. در این فرایند یعنی اسکرچ جونیور، کودکان حل مشکلات و طراحی پروژه ها را یاد می گیرند و مهارت های توالی را توسعه می دهند که برای موفقیت تحصیلی بعدی ضروری است. آنها همچنین از ریاضیات و زبان  در زمینه ای معنادار و انگیزشی استفاده می کنند و از توسعه محاسبه و سواد در دوران کودکی حمایت می کنند. با اسکرچ جونیور، کودکان فقط کد نویسی را یاد نمی گیرند، آنها با اسکرچ جونیور برای یادگیری برنامه نویسی می کنند.

آموزش کار با اسکرچ جونیور

آموزشکار با اسکرچ جونیور در واقع ابزاری برای آشنا کردن ساخت بازی به کودکان از 5 سال پیش دبستانی و حتی دوره اول ابتدایی (بین 5 تا 7 سالگی) که این یک راه سرگرم‌کننده برای ایجاد بازی با Scratch Junior با استفاده از زبان برنامه نویسی است. اسکرچ جونیور اقتباسی از زبان برنامه نویسی اسکرچ است که در آن ساخت بازی با اسکرچ جونیور دوباره طراحی شده است. و با استفاده از Scratch، رابط کاربری و برنامه نویسی انیمیشن ایجاد کنید تا کار را آسان تر کنید.
با Scratch Junior، کودکان نه تنها کدنویسی را یاد می‌گیرند، بلکه یاد می‌گیرند که چگونه افکار خود را سازماندهی کنند، خود را بیان کنند و مشکلات را از طریق یک توالی سازمان‌یافته از دستورالعمل‌ها حل کنند.

بازی اسکرچ جونیور

با یادگیری و آموزش اسکرچ جونیور که یک زبان برنامه نویسی مناسب برای مبتدیان است، کودکان می توانند با حرکت دادن و اتصال بلوک ها در Scratch Junior برای خود بازی بنویسند. هنگامی که بچه ها اسکرچ جونیور و برنامه Scratch Junior را تسلط یافتند، می توانند شخصیت ها را تغییر دهند و هر صدایی را که می خواهند اضافه کنند. بلوک های برنامه نویسی باید برای بازگرداندن مردم به زندگی استفاده شوند.
بچه ها با ساختن یک بازی با Scratch Junior و تقریباً بدون کمک، یاد می گیرند که از آن به طور طبیعی استفاده کنند. آموزش ساخت بازی با Scratch Jr. تفاوت بین Scratch و Scratch Junior هرچه بیشتر به استفاده از آن بپردازند، پشتیبانی ما بیش از حد ضروری می شود.
به طوری که آنها عناصر اصلی برنامه نویسی مانند انتزاع، تجزیه، الگوریتم ها و غیره را درک و درک می کنند تا از پیچیدگی مسئله یا الگوهای تکرار شونده احساس کنند.

دانلود اسکرچ جونیور برای ویندوز

دانلود اسکرچ جونیور برای اندروید

دانلود اسکرچ جونیور برای ویندوز

دانلود اسکرچ جونیور برای ویندوز

دانلود اسکرچ جونیور

دانلود اسکرچ جونیور

 اسکرچ جونیور برای کودکان 5 الی 7 سال

 1. ذخیره Save

پروژه فعلی را ذخیره کرده و به صفحه اصلی بروید.

 1. صحنه Stage

این جایی است که عمل در پروژه انجام می شود. برای حذف یک کاراکتر، آن را فشار داده و نگه دارید.

 1. حالت ارائه Presentation Mode

مرحله را به صورت تمام صفحه گسترش دهید.

 1. توری Grid

شبکه مختصات x-y را روشن (و خاموش) کنید.

 1. پس زمینه را تغییر بدهید Change Background

یک تصویر پس زمینه برای مرحله انتخاب یا ایجاد کنید.

 1. افزودن متن Add Text

عنوان ها و برچسب ها را روی صحنه بنویسید.

 1. بازنشانی کاراکترها Reset Characters

همه شخصیت ها را به موقعیت های اولیه خود در صحنه بازگردانید. (نویسه ها را برای راه اندازی جدید بکشید

موقعیت های شروع.)

 1. پرچم سبز Green Flag

با ضربه زدن روی اینجا ، همه اسکریپت های برنامه نویسی که با بلوک “شروع روی پرچم سبز” شروع می شوند را شروع کنید.

 1. صفحات Pages

از بین صفحات پروژه خود انتخاب کنید – یا برای افزودن صفحه جدید روی علامت بعلاوه ضربه بزنید. هر صفحه مجموعه ای از شخصیت ها و پس زمینه خود را دارد. برای حذف صفحه ، آن را فشار داده و نگه دارید. به صفحات را دوباره مرتب کنید ، آنها را به موقعیت های جدید بکشید.

 1. اطلاعات پروژه Project Information

عنوان پروژه را تغییر دهید و زمان ایجاد پروژه را ببینید.

آموزش اسکرچ جونیور به کودکان

 1. واگرد و دوباره انجام دهید Undo and Redo

اگر اشتباهی مرتکب شده اید ، روی Undo ضربه بزنید تا به عقب برگردید و آخرین عمل را برعکس کنید. برای دوباره ضربه بزنید برگشت واگرد را معکوس کنید.

 1. اسکریپت برنامه نویسی Programming Script

برای ایجاد یک اسکریپت برنامه نویسی ، به همدیگر ضربه بزنید و به کاراکتر بگویید چه کار کند. ضربه زدن در هر نقطه ای از یک اسکریپت تا اجرا شود. برای حذف یک بلوک یا اسکریپت ، آن را به بیرون بکشید منطقه برنامه نویسی برای کپی کردن یک بلوک یا اسکریپت از یک کاراکتر به شخصیت دیگر ، آن را روی آن بکشید تصویر کوچک شخصیت

 1. منطقه برنامه نویسی Programming Area

این جایی است که شما بلوک های برنامه نویسی را برای ایجاد اسکریپت متصل می کنید

 1. بلوک پالت Blocks Palette

این منوی بلوک های برنامه نویسی است. یک بلوک را به قسمت برنامه نویسی بکشید ، سپس روی ضربه بزنید روی آن تا ببیند چه می کند

 1. مسدود کردن دسته ها Block Categories

در اینجا می توانید دسته ای از بلوک های برنامه نویسی را انتخاب کنید:

بلوک های تحریک کننده  (زرد) ، حرکت  (آبی) ، ظاهر (بنفش) ، صداها (سبز) ، کنترل (نارنجی) ، بلوک های انتهایی (قرمز)

 1. شخصیت ها Characters

از میان کاراکترهای پروژه خود انتخاب کنید – یا روی علامت بعلاوه ضربه بزنید تا یک مورد جدید اضافه کنید. هنگامی که یک کاراکتر انتخاب می شود، می توانید اسکریپت های آن را ویرایش کنید، روی نام آن ضربه بزنید تا نام آن تغییر کند، یا بر روی قلم مو ضربه بزنید تا تصویر آن ویرایش شود. برای حذف یک کاراکتر، آن را فشار داده و نگه دارید. برای کپی کردن یک کاراکتر در صفحه دیگر، آن را به تصویر کوچک صفحه بکشید.

پیمایش به بالا