آموزش پایتون

پایتون چیست؟ آموزش پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است، به این معنی که برخلاف جاوا اسکریپت، HTML و CSS، می توان از آن در برنامه های کاربردی فراتر از توسعه وب استفاده کرد. کرد. اگرچه 30 سال است که وجود دارد، اما اخیراً به یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تبدیل شده است و محبوبیت آن همچنان در حال افزایش است.

لطفا برای مشاوره آموزشی در بخش پایتون با خانم مهندس عرفانه سرداری تماس بگیرید / 09925005761

چرا پایتون یاد بگیریم؟ پنج دلیل برای شروع برنامه نویسی با پایتون در سال 2022

پایتون یک زبان برنامه نویسی مورد تقاضا و در دسترس با جامعه فعال و رو به رشدی از کاربران است. برای هر کسی که به دنبال تغییر شغل به دنیای فناوری از طریق کدنویسی است، پایتون یک مکان عالی برای شروع است. 

آموزش پایتون نسبتاً آسان و فوق العاده همه کاره است و در زمینه های مختلفی از علم داده و یادگیری ماشین گرفته تا طراحی بازی استفاده می شود.

 این مقاله به بررسی پنج دلیل اصلی برای یادگیری برنامه نویسی پایتون و همچنین مسیرهای آموزشی می پردازد که می توانید برای به دست آوردن این مجموعه مهارت های ارزشمند طی کنید.

چرا پایتون یاد بگیریم؟

پایتون برای مبتدیان مناسب است (چرا پایتون یاد بگیریم؟)

برای شروع، اگر در زمینه کدنویسی تازه کار هستید، این زبان مکانی عالی برای شروع است. یکی از بزرگترین موانع برای کدنویسان مشتاق، کار دلهره آور یادگیری یک زبان جدید است که هیچ شباهتی به آنچه آنها به خواندن و نوشتن عادت کرده اند، ندارد. با این حال، Python دارای دستور زبان انگلیسی است و به گونه ای طراحی شده است که مختصر و خوانا باشد – همه اینها باعث می شود تا برنامه نویسان برای اولین بار بیشتر از بسیاری از زبان های دیگر در دسترس باشند.
آموزش پایتون نیز آسان است زیرا یک زبان برنامه نویسی تفسیر شده است. این بدان معناست که شما می توانید هر خط کد را پس از پایان نوشتن آن اجرا کنید. به شما این امکان را می دهد که فوراً آن را بررسی کنید و در صورت نیاز تنظیمات را انجام دهید. کمک بزرگی برای کسانی که هنوز در حال یادگیری پایتون هستند و صرفه جویی در زمان برای یادگیری برنامه نویسان در همه جا را شامل می شود.

پایتون همه کاره است

آموزش پایتون بسیار متنوع است. می‌توانید از آن برای کارهای کوچک و پیچیده استفاده کنید، و در بسیاری از صنایع مختلف استفاده می‌شود. از کاربردهای رایج‌تر آن در علم داده و مهندسی نرم‌افزار گرفته تا محیط‌هایی مانند توسعه اپلیکیشن موبایل، هوش مصنوعی و یادگیری ماشین. این استفاده چند وجهی به دلیل مجموعه گسترده ای از کتابخانه های پایتون در دسترس است. (بیش از 125000، به طور خاص) کتابخانه ها مجموعه ای از کدهای از پیش نوشته شده در یک زبان خاص هستند که هر کسی می تواند به آنها دسترسی داشته باشد. 
به این معنی که وقتی اصول پایتون را یاد گرفتید، احتمالاً قادر خواهید بود مقدار زیادی از کدهای توسعه یافته توسط برنامه نویسان دیگر را درک کرده و از آنها استفاده کنید.
یکی دیگر از جنبه های مهم تطبیق پذیری پایتون، توانایی آن برای اجرا با سایر زبان های برنامه نویسی است. چند نمونه رایج از پیاده سازی پایتون با زبان های دیگر عبارتند از Jython (Python ادغام شده با جاوا) و CPython (Python ادغام شده با C). در نهایت، پایتون عملکرد چند پلتفرمی را ارائه می‌کند، به این معنی که چه با ویندوز، لینوکس یا macOS کار کنید، به درستی کار می‌کند.

نقش های توسعه دهنده پایتون در تقاضای بالایی هستند

نقش‌های توسعه‌دهنده پایتون تقاضای بالایی دارند، زیرا بسیاری از شرکت‌های بزرگ – از جمله DropBox، Netflix و Facebook – از آن استفاده می‌کنند. گوگل حتی راهنمای سبک آموزش پایتون خود را نیز ساخته است. مشاغل توسعه دهنده پایتون نیز نسبتاً پرسود هستند. 
طبق گزارش Indeed ، توسعه دهندگان پایتون به طور متوسط 108391 دلار حقوق دریافت می کنند که آن را به چهارمین زبان برنامه نویسی پردرآمد پس از Ruby (120,174 دلار)، C++ (114,000 دلار) و جاوا اسکریپت (111,623 دلار) تبدیل می کند. به گفته StackOverflow، توسعه دهندگان پایتون همچنین این فرصت را دارند که با تجربه کمتر، حقوق بالایی دریافت کنند.

پایتون چیست

پایتون دارای یک انجمن حمایتی است

هنگامی که در حال یادگیری یک زبان برنامه نویسی جدید هستید، به ویژه پس از اتمام دوره بوت کمپ یا مدرک خود، باید مطمئن باشید که جامعه برنامه نویسی دارید که می توانید در صورت بروز مشکل به آنها مراجعه کنید. یکی از مزایای اصلی پایتون، جامعه آنلاین  آموزش پایتون قوی و پشتیبانی کننده آن است. همانطور که توسط 1.5 میلیون مخزن GitHub که پایتون را به دومین انجمن بزرگ پلتفرم تبدیل می کند. این نشان می دهد، پایتون همچنین دارای شبکه خود از انجمن‌های قوی انجمن است. که در آن کاربران می‌توانند در مورد همه چیز از گردش کار گرفته تا توسعه نرم‌افزار بحث کنند. و کاربران برای آموزش پایتون اغلب جلساتی را در سرتاسر جهان برای ایجاد پایگاه‌های جامعه و دانش سازماندهی می‌کنند.

Python سریعترین زبان برنامه نویسی در حال رشد است

وقتی صحبت از محبوبیت و نرخ رشد پایتون می شود، اعداد دروغ نمی گویند. با توجه به شاخص محبوبیت زبان برنامه‌نویسی PYPL ،آموزش پایتون پرجست‌وجوترین زبان برنامه‌نویسی در اینترنت است و به نظر نمی‌رسد به این زودی تغییر کند. طبق گفته Stack Overflow، پایتون همچنین سریعترین زبان برنامه نویسی و TIOBE در حال رشد استجایزه زبان برنامه نویسی سال 2020 را به آن داد زیرا سریعتر از هر زبان دیگری محبوبیت پیدا کرد.  بخشی از این تحسین به دلیل مفید بودن پایتون در دنیای علم داده است. همانطور که زمینه هایی مانند یادگیری ماشینی، مدل سازی داده ها و هوش مصنوعی رشد می کنند، تقاضا برای مهارت های مرتبط با پایتون نیز افزایش می یابد. همه اینها به این معنی است که اگر به دنبال یک زبان برنامه نویسی جدید برای یادگیری هستید، یا به دنبال انتقال به حوزه برنامه نویسی هستید، پایتون انتخاب عاقلانه ای است.

3 کاربرد برتر پایتون / آموزش پایتون

علم داده

طبق نظرسنجی Kaggle ، یک جامعه آنلاین برای دانشمندان داده، پایتون پر استفاده ترین زبان برنامه نویسی در این زمینه است. علاوه بر کتابخانه‌های صرفه‌جویی در زمان پایتون، توانایی این زبان برای تجزیه و تحلیل سریع مجموعه‌های داده بزرگ و انجام کارهای تکراری، محبوبیت آن را بیش از حد مجاز کرده است.

توسعه وب

از آنجایی که پایتون یک زبان برنامه نویسی منعطف است، می تواند ساخت ابزارهای پیچیده وب را آسان تر کند. چارچوب‌های مختلف وب پایتون به ویژه مفید هستند مانند جنگو محبوب، که می‌تواند ساخت عملکردهای پشتی و سمت مشتری را آسان‌تر و سریع‌تر کند. حتی شرکت های بزرگ از پایتون برای توسعه وب استفاده می کنند. گوگل و یوتیوب به طور گسترده از آن برای بسیاری از زیرساخت های دیجیتالی خود استفاده کرده اند.

توسعه برنامه

آموزش پایتون یک انتخاب عالی برای هر کسی است که به دنبال توسعه برنامه است. این یک زبان ایده آل برای نمونه سازی است زیرا زمان و تلاش کمتری برای توسعه دارد. مانند توسعه وب، توسعه برنامه توسط توانایی های چند پلتفرمی پایتون آسان شده است.به طور خاص، پایتون اخیراً در بخش های رو به رشد توسعه برنامه های کاربردی بلاک چین و توسعه برنامه های کاربردی بازی به لطف چارچوب های قدرتمند و آزمایش بی درنگ خود محبوب شده است.

پیمایش به بالا