آموزش اسکرچ

آموزش اسکرچ

آموزش اسکرچ ویژه‌ی والدین:

اسکرچ یک زبان برنامه‌نویسی و یک جامعه آنلاین است جایی که در آن بچه‌ها می‌توانند برنامه نویسی کنند و کارهایشان را از قبیل داستان‌‌ها، بازی‌ها و انیمیشن‌ها را با دیگران در سرتاسر دنیا به اشتراک بگذارند. آموزش اسکرچ به دانش آموزانی که با اسکرچ کار می‌کنند خلاقانه اندیشیدن، استدلال روش‌مند و همکاری با دیگران را خواهند آموخت. اسکرچ توسط گروه Lifelong Kindergarten در MIT Media Lab طراحی شده و نگهداری می‌شود.

درباره اسکرچ:

با آموزش اسکرچ می‌توانید داستان‌های تعاملی خودتان را برنامه نویسی کنید، بازی و انیمیشن‌هایتان را بسازید — و آنچه را ساخته‌اید با جامعه آنلاین به اشتراک بگذارید. اسکرچ به نوجوانان کمک می‌کند تا خلاقانه اندیشیدن، استدلال روش‌مند و همکاری با دیگران که از مهارت‌هایی کلیدی برای زندگی در قرن 21 هستند، را بیاموزند. طراحی اسکرچ ، توسعه و مدیریت آن توسط بنیاد اسکرچ در دانشگاه ام ای تی انجام شده است.

برای دانلود پروژه منظومه شمسی بصورت فایل APK برای نصب بر روی موبایل های اندروید اینجا کلیک کنید. 

یاد بگیرید که برنامه بنویسید، برنامه بنویسید تا یاد بگیرید

توانایی برنامه نویسی کامپیوتری بخش مهمی از سواد در جامعه امروز است. کودکان نخبگان هوشمند هستند . هنگامی که افراد یاد می‌گیرند کدی را در اسکرچ پیاده‌سازی کنند، آنها روش‌های کلیدی را برای حل مشکلات، طراحی پروژه‌ها و برقراری ایده‌ها می‌آموزند.

چه کسی از اسکرچ استفاده می‌کند؟

آموزش اسکرچ ویژه سنین ۸ الی ۱۶ سال طراحی شده است، اما مردم در هر گروه سنی از آن استفاده می‌کنند. میلیون‌ها نفر در جاهای مختلفی مانند خانه، مدرسه، موزه، کتابخانه و انجمن‌ها با اسکرچ پروژه‌هایی را ساخته‌اند. کلاس کامپیوتر در قزوین با مربیان با تجریه .

آموزش اسکرچ در مدارس

دانش آموزان در همه مقاطع (از مدرسه ابتدایی تا دبیرستان) و در رشته‌های مختلف (مانند ریاضی، علوم کامپیوتر، ادبیات، مطالعات اجتماعی) با آموزش اسکرچ در حال یادگیری هستند. منابعی ویژه معلم‌ها در صفحه اسکرچ برای معلم‌ها موجود است.

در گوشه کنار جهان

بیش از ۱۵۰ کشور از آموزش اسکرچ استفاده می‌کنند و با بیش از 60 ترجمه در دسترس است. برای تغییر زبان سایت بر روی منویی که در پایین سایت قرار دارد، کلیک کند و یا در نرم افزار اسکرچ در بالای صفحه روی آیکون سیاره زمین کلیک کنید. برای اضافه و یا اصطلاح ترجمه‌ها صفحه ترجمه را ببینید.

تحقیقات آموزش اسکرچ

گروه دانشگاه ام ای تی ( MIT ) و همکاران در حال تحقیق در مورد چگونگی ایجاد، همکاری و یادگیری جوانان با اسکرچ هستند. برای مروری کلی، مقاله کدنویسی اسکرچ را ببینید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از اسکرچ، به صفحه آمار و ارقام و گزارش سالیانه اسکرچ مراجعه کنید.

دانش آموزان می توانند روبات های رقصنده ، مجسمه های تعاملی و آزمایش جمع آوری داده ها را با استفاده از اسکرچ با کیت های روباتیک شرکت لگو ایجاد کنند.

LEGO Education SPIKE Prime Set دارای یک برنامه مبتنی بر اسکرچ است. علاوه بر این ، برنامه های افزودنی اسکرچ برای LEGO Mindstorms EV3 & WeDo 2.0 در دسترس هستند.

پیمایش به بالا